Hashrat Bitcoinów znów pobił nowy rekord, Oto dlaczego to jest optymistyczne.

Wskaźnik haszyszu w sieci Bitcoin blockchain osiągnął rekordowy poziom zaledwie trzy miesiące po zmniejszeniu o połowę.

Pozytywny katalizator dla Bitcoinu w perspektywie średnioterminowej
Optymistyczny cykl rynkowy

Całkowity hash rate sieci Bitcoin blockchain uderzył wszech czasów, wykazując optymizm po zmniejszeniu o połowę.

Trzecia nagroda za blok Bitcoin’a spadła o połowę w historii 11 maja 2020 roku. Natychmiast po tym, jego wskaźnik haszu spadł z 121 milionów terahashu na sekundę (TH/s) do 90 milionów TH/S.

Całkowity hash rate sieci Bitcoin blockchain. Źródło: Blockchain.com
Szybka poprawa wskaźnika haszyszu Bitcoin wskazuje, że sektor górniczy jest zdrowy, co może prowadzić do stabilności rynku.

Pozytywny katalizator dla Bitcoinu w perspektywie średnioterminowej
Po zmniejszeniu o połowę wynagrodzenia blokowego, wskaźnik haszu w sieci Bitcoinów ma tendencję do znacznego spadku. Obniżenie o połowę spada ilość produkcji górników BTC, co powoduje spadek ich przychodów.

Kiedy górnicy zmagają się z powtarzającymi się wydatkami w związku z niższą produkcją Bitcoin Billionaire, zazwyczaj sprzedają swoje rezerwy BTC.

W krótkiej perspektywie czasowej, dopóki nie nastąpi poważna korekta trudności, ryzyko kapitulacji górników lub masowej presji na sprzedaż jest niskie.

Alejandro De La Torre, wiceprezes Poolin, wyjaśnił, że starsze maszyny również stały się rentowne. Oznacza to, że nawet poszczególni górnicy mogą być rentowni i prawdopodobnie są mniej zmuszeni do sprzedaży BTC.

Torre wyjaśnił:

„Wczorajsza dwutygodniowa korekta z powodu trudności z dostosowaniem zmniejszyła się o – 2,87%, a średni wskaźnik haszyszu wyniósł 120,57 EH/s“. Interesujące jest to, że haszysz nadal rośnie, co jest zdecydowanie związane z obecną ceną #bitcoinów – starsze maszyny są znowu opłacalne“.
W związku z tym, Torre powiedział, że wskaźnik haszyszu sieci Bitcoinów prawdopodobnie będzie nadal wzrastać. Trudność w wydobyciu BTC jest niższa niż w poprzednich tygodniach, a cena BTC jest powyżej 11.000 dolarów.

Zauważył:

„Trudność jest teraz niższa niż w ostatnich dwóch tygodniach od 17,35T do 16,85T, a cena jest znacznie wyższa, więc oczekuj silnego haszyszu przez następne dwa tygodnie, wszystko zależy od ceny na koniec dnia“.
Rekordowy haszysz w ciągu zaledwie trzech miesięcy po spadku o połowę może być uznany za optymistyczny trend. Pokazuje on, że ze względu na różne czynniki, w tym tańszą energię elektryczną w Syczuanie w Chinach, przemysł górniczy jest stabilny.

W Syczuanie znajduje się wiele dużych centrów górniczych. Ze względu na porę deszczową i obecność elektrowni wodnych, dla górników dostępna jest tańsza energia elektryczna.

Optymistyczny cykl rynkowy
Według danych z Bajtree inwentaryzacja netto górników w ciągu ostatnich pięciu tygodni utrzymuje się na poziomie 30 BTC.

Dane te pokazują, że górnicy nie sprzedali więcej niż wydobywają, co prowadzi do mniejszej presji na sprzedaż BTC.

Względnie niska presja sprzedaży ze strony górników jest pozytywnym czynnikiem, który mógłby pozwolić BTC na utrzymanie silnego impulsu.

Wskazują one również, że Bitcoin jest na dobrej drodze do wyjścia ze spadku o połowę przed czwartym kwartałem tego roku, co świadczy o odporności sektora.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.