Pliki funduszu Guggenheima dotyczące zakupu 27,700 BTC, 0,15% całkowitej podaży bitcoina

Podążając śladami legendarnych inwestorów Paula Tudora Jonesa i Stana Druckenmillera, Scott Minerd z Guggenheima planuje postawić na Bitcoin z inwestycją o wartości 500 milionów dolarów za pośrednictwem GBTC.

Guggenheim Partners LLC jest ostatnią firmą, która dołączyła do inwestorów instytucjonalnych zwyżkujących na Bitcoinie i stawiających na niego.

Firma zastrzega sobie prawo do inwestowania w jeden ze swoich funduszy w Greyscale Bitcoin Trust , który jest inwestowany wyłącznie w Bitcoin Bank i śledzi wiodące ceny aktywów cyfrowych pomniejszone o 2% opłat.

GBTC kosztuje obecnie około 17% premii w stosunku do ceny BTC i wynosi około 19,500 USD. Zgłoszenie mówiło:

„Z wyjątkiem inwestycji w GBTC, fundusz nie będzie inwestował, bezpośrednio ani pośrednio, w kryptowaluty”.

Fundusz Macro Opportunities Fund z Guggenheim o wartości 5,3 miliarda dolarów, którego celem jest uzyskanie całkowitego zwrotu dzięki stałemu dochodowi oraz innym dłużnym i kapitałowym papierom wartościowym, planuje zainwestować prawie 500 milionów dolarów w Bitcoin, co będzie stanowiło około 27 700 BTC – 0,15% całkowitej podaży wybitej zasób cyfrowy. Według informacji złożonej przez firmę w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w piątek,

„Fundusz Guggenheim Macro Opportunities Fund może pośrednio starać się o ekspozycję inwestycyjną na Bitcoin, inwestując do 10% wartości aktywów netto w Grayscale Bitcoin Trust”.

Dzięki tej inwestycji Guggenheim i jego dyrektor inwestycyjny Scott Minerd dołączą do legendarnych inwestorów, takich jak Paul Tudor Jones i Stan Druckenmiller . Włożyli pieniądze we flagową kryptowalutę. Analityk kryptowalut zauważył ,

„Spodziewaj się, że wielu zarządzających funduszami pójdzie w ślady PTJ i Druckenmiller, ujawniając pozycje BTC na koniec roku. Ryzyko kariery związane z posiadaniem BTC zamieniło się teraz w ryzyko braku posiadania BTC. ”

W zgłoszeniu firma opisała kryptowaluty jako „aktywa cyfrowe zaprojektowane do działania jako środek wymiany”

Zawierał również szereg różnych rodzajów ryzyka, w tym „bardzo zmienne” ceny, handel na „w dużej mierze nieuregulowanych” giełdach, które mogą być narażone na oszustwa i awarie, kryzys zaufania do najbardziej rozległej sieci oraz preferencje użytkowników do przejścia na konkurencyjne kryptowaluty .

Największa kryptowaluta cieszyła się silnym wzrostem w 2020 roku, osiągając najwyższy poziom 19,500 USD od szczytu hossy w 2017 roku. Obracając około 18750 $, BTC znajduje się zaledwie 8% od ATH, podczas gdy wzrost o 160% YTD.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.